Objednajte sa na vyšetrenie
Domov O nás Katarína Bergendiová

Katarína Bergendiová

Klinický imunológ a alergológ - primár

Som lekárka s 25-ročnou praxou v pediatrii a klinickej imunológii a alergológii. Od januára 2014 som založila nové Centrum pre klinickú imunológiu a alergológiu – ImunoVital Centrum, kde aj pracujem.

Lekárka s 25-ročnou praxou

Pôsobila som v organizáciach: Detská fakultná nemocnica Ba-Kramáre, NÚTARCH Ba-Podunajské Biskupice a Pneumo-Alergo Centrum, ktoré som budovala spolu s MUDr. Branislavom Drugdom a MUDr. Martinom Brezinom od roku 2003-2013. V roku 2002 som obhájila na LFUK dizertačnú doktorandskú prácu „Šport a imunitný systém“. Som členkou viacerých odborných spoločnosti (Slovenskej imunologickej, imuno-alergologickej, pneumologickej, pediatrickej a medzinárodnej spoločnosti pre šport a imunológiu). Prednášam na domácich aj zahraničných kongresoch a publikovala som množstvo publikácií v domácich aj zahraničných odborných časopisoch. Od roku 2014 sa venujem aj problematike reprodukčnej imunológie. Okrem práce v ambulancii, pracujem aj ako konziliárny lekár pre alergické ochorenia a imunológiu pre Top-tim športovcov v príprave na OH a iné významné športové podujatia, kde spájam môj koníček (šport) s mojou profesiou. V roku 2011 som založila elektronické periodikum – www.abysportnebolel.sk, čo je najobsažnejšia a najčítanejšia stránka, ktorá sa venuje vzťahu športu, zdravia a výživy. Tiež som od roku 2010 hlavnou organizátorkou konferencií – „Aby Šport Nebolel“, ktorej cieľom je osloviť všetkých aktívnych rekreačných športovcov, trénerov, inštruktorov a všetkých, pre ktorých je šport neodmysliteľnou súčasťou ich života. Pravidelne publikuje nielen vo vedeckých kruhoch, ale aj pre širokú odbornú verejnosť. V roku 2014 vydala aj knižnú publikáciu “Aby strava neškodila, jedlo ako priateľ” s receptami pre pacientov s neznášanlivosťou na potraviny. Narodila som sa v Bratislave, mám jedného úžasného syna, vo voľných chvíľach sa rada venujem športu (hlavne outdoorovým aktivitám, ako je cyklistika, vodáctvo, skialp, bežky a iné), ale aj kultúre a vlastne všetkému, čo v živote stojí za to…:-).
Som držiteľkou špecializačných atestácií
  • Pediatria
  • Klinická imunológia a alergológia
Vzdelanie
  • PhD – téma – Šport a Imunitný systém
Som držiteľkou certifikátov
  • certifikát z kurzu prietokovej cytometrie
  • certifikát z kurzu funkčné vyšetrovacie metódy
  • medzinárodného certifikátu z nového odvetvia športovej imunológie
So športovým tímom SR som sa ako lekárka výpravy zúčastnila:
LOH 2004 Atény
LOH 2008 Peking
ZOH 2010 Vancouver
Hľadáte odbornú pomoc v oblasti diagnostiky a liečby imunoalergických ochorení?
ImunoVital je jednotkou na Slovensku. Objednajte sa na vyšetrenie online.
Chcem sa objednať na vyšetrenie
Zistite viac o vašom zdravotnom stave a ochorení prostredníctvom našich odborných článkov
Pravidelne publikujeme články k témam imunoalergických ochorení
Poruchy imunity
18.07.2017

Lymská borelióza (LB)

Lymská borelióza je infekčné ochorenie vyvolané baktériami Borrelia burgdorferi. Je to najčastejšie ochorenie prenášané poštípaním kliešťom, ale aj krv sajúcim hmyzom ako sú komáre a niektoré muchy. Jeho rozmnožovací cyklus trvá asi 12 – 18