Vitamín C – infúzna liečba

Moderný medicínsky výskum preukázal, že na vzniku   značného množstva závažných chronických chorôb sa podieľa zásadným spôsobom chronický zápal. Zároveň pribúdajú poznatky, že k vzniku chronického zápalu významne prispieva oxidatívny stres, ktorý je charakteristický pre opakujúce sa alebo chronické infekcie. Každá infekcia spotrebováva  vitamín C, čo ma za následok kontinuálne znižovanie rezerv vitamínu C a oxidatívny stres vedie k oslabeniu funkcie imunitného systému. Tým pádom sa zvyšuje náchylnosť pre infekcie a vytvárajú sa priaznivé podmienky pre vznik nádorového bujnenia.

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa vstrebáva do krvi priamo v hornej a strednej časti tenkého čreva. Užiť príliš vysokú jednorazovú dávku „céčka“ nemá veľký význam. Na 100 % sa vstrebe v dávke do 200 mg. Pri jednogramovej dávke sa ho vstrebe menej ako 50 %. V stene tenkého čreva je molekulárny aktívny systém prenášačov, ktoré zabezpečujú vstrebávanie vitamínu C do krvi. Týchto prenášačov je obmedzené množstvo. Ak teda užijeme vysokú dávku vitamínu C ústami, do krvi sa ho dostane len obmedzené množstvo.

Ak sa telo nachádza v akomkoľvek nerovnovážnom stave bez ohľadu na príčinu, mnohonásobne rastie potreba zvýšenej koncentrácie vitamínu C v plazme. Dostatočná koncentrácia sa však dá dosiahnuť jedine priamym podaním vitamínu C do krvi. Vitamínom C nie je možné sa predávkovať. Telo si vezme toľko, koľko podľa svojich aktuálnych potrieb vyžaduje a zvyšok vylúči stolicou a močom. Pred podávaním vysokých dávok vitamínu C v infúziách je dôležité vedieť, či má pacient dobrú funkciu obličiek a prípravok by nemali dostávať ani pacienti s problémami metabolizmu železa a jeho ukladaním v organizme (talasémia, hemochromatóza, sideroblastická anémia). Z nežiaducich účinkov po podaní môžu byť pozorované respiračné a kožné prejavy precitlivenosti. Po podaní infúzie treba myslieť na zvýšený prísun tekutín.

Preventívne podávanie vysokých dávok vitamínu C do žily sa odporúča ľuďom v stave oxidačného stresu. Ide o osoby, ktoré sú prepracované, unavené, zle sa stravujú, prípadne prekonávajú akútnu fázu zápalového ochorenia, ktoré má potenciál prejsť do chronického štádia. Liečebné podanie vitamínu C sa odporúča pri ochoreniach, ktorých vývoj môže vysoká plazmatická hladina vitamínu C pozitívne ovplyvniť. Sú to ochorenia spojené s prítomnosťou chronického zápalu – napríklad borelióza, herpes zoster, reumatické a degeneratívne ochorenia kĺbov a chrbtice. Klinické štúdie a prax potvrdzujú povzbudivé výsledky pri použití infúznej terapie vitamínu C pri onkologických ochoreniach. Infúzna terapia vitamínom C prispieva k cielenej likvidácii rakovinových buniek a pôsobí proti metastázovaniu, čo sa dáva do súvislosti so schopnosťou vitamínu C blokovať angiogenézu nádorov. K indikáciam patria aj choroby spojené s poruchou imunitnej reakcie, napríklad astma, rôzne vírusové a bakteriálne infekcie, alergické a autoimunitné ochorenia.

Zahrnúť sem možno aj ochorenia, ktoré vznikli následkom pretrvávajúceho oxidačného stresu – syndróm chronickej únavy či psychická nevýkonnosť. Vitamín C v infúziách sa môže odporučiť v období rekonvalescencie po dlhotrvajúcich ochoreniach rôzneho pôvodu a po operáciách na podporu hojenia rán.

Pri podávaní infúzie vitamínu C športovcom táto liečba nespadá do zoznamu zakázaných látok, ale vzhľadom na to, že infúzie sú všeobecne u športovcov zakázané, môže byť podávaná len na základe lekárskej indikácie a podanie liečiva neporušuje nariadenie WADA a NADA (napr. intravenózne injekcie s použitím jednoduchej striekačky, pokiaľ nie je podávaná látka zakázaná a medzi aplikovanými injekciami existuje časový rozostup aspoň 6 hodín).

Nové poznatky ukazujú, že vitamín C má úlohu nielen v prevencii mnohých ochorení, ale má aj významný terapeutický potenciál, a to hlavne vďaka svojej schopnosti pôsobiť proti oxidačnému stresu, ktorý sa podieľa na vzniku mnohých ochorení charakterizovaných chronickým zápalom. Liečebné pôsobenie vyžaduje často vysokú plazmatickú hladinu askorbátu, ktorá je dosiahnuteľná len parenterálnym podaním.

20% zľava zahŕňa:

  • Podanie 10 dávok infúzii vitamínu C (7,5 gramu) 2x za týždeň + oxygenoterapia 

Cena:  

  • Pred zľavou: – 10 x aplikácia vysokodávkového VITAMINu C v infúzii + oxygenoterapia – 400.- €
  • So zľavou: – 10 x aplikácia vysokodávkového VITAMINu C v infúzii + oxygenoterapia – 320.- €

Podmienky

  • Na terapiu je potrebné sa vopred objednať na maili: info@imunovital.sk alebo telefóne: .
  • Pred podaním infúzie pacient musí u nás vyplniť dotazník – či má  dobrú funkciu obličiek, či nemá   ochorenia typu: talasémie, hemochromatóza, sideroblastickej  anémie.
  • Po podaní infúzie vitamínu C je potrebná dostatočná hydratácia a podávanie  tekutín.

Objednajte sa

Dohodnite si termín cez telefón alebo online cez internet. Vybavíme vás rýchlo a ušetríte čas.
Objednať vyšetrenie

Ordinačné hodiny

Vyberte si ten správny čas na návštevu.
Kompletný prehľad ordinačných hodín.

Jedálniček na mieru

Máte alergiu,celiakiu alebo histamínovú, laktózovú, prípadne potravinovú intoleranciu a neviete čo s tým?
Zobraziť

Naše služby

Vyberte si z našich služieb.

Výdychový test SIBO

Diagnostika SIBO  Naše Centrum je zamerané aj na komplexnú diagnostiku ...

Viac

Nežiadúce účinky na potraviny – vyšetrenie

KOMPLEXNÝ  BALÍČEK  NA  VYŠETRENIE POTRAVINOVEJ NEZNÁŠANLIVOSTI pr...

Viac

Výdychový test na diagnostiku laktózovej intolerancie

Naše Centrum je zamerané aj na komplexnú diagnostiku a liečbu potravino...

Viac

Reprodukčná imunológia

S diagnózou neplodnosti sa stretáva každý šiesty pár. Po vylúčení ...

Viac

Power breathe pre športovcov

AKCIA PRE ŠPORTOVCOV – Dýchajte silnejšie – budete mať lepší ...

Viac

Vitamín C – infúzna liečba

Moderný medicínsky výskum preukázal, že na vzniku   značného množs...

Viac

Oxygenoterapia

Oxygenoterapia je liečebná a regeneračná metóda založená na inhalova...

Viac

Preventívne prehliadky

Alergie sú v posledných rokoch pozorované stále častejšie a vyskytuj...

Viac

Preventívno osvetová činnosť

realizácia edukačných kurzov pre pacientov organizácia kurzov pre pacie...

Viac

Psychologická ambulancia

konzultácia pri psychosomativných ochoreniach ako sú alergie, astma, ko...

Viac

Biorezonancia

Špeciálny diagnostický a terapeutický postup: meria bioenergetické fre...

Viac

Jedálniček na mieru

Máte alergiu, celiakiu alebo histamínovú, laktózovú, prípadne potravi...

Viac

Šport, alergia, astma a imunita

Centrum pre diagnostiku a liečbu alergických ťažkostí, pľúcnych ocho...

Viac

Pľúcne ochorenia

Diagnostika a liečba pľúcnych ochorení detí aj dospelých bronchiálna...

Viac

Objednajte sa

Dohodnite si termín cez telefón alebo online cez internet. Vybavíme vás rýchlo a ušetríte čas.
Objednať vyšetrenie

Ordinačné hodiny

Vyberte si ten správny čas na návštevu.
Kompletný prehľad ordinačných hodín.

Peľové správy

Aktuálne peľové správy.