Vitamín C – infúzna liečba

  • VitamínC-infuzna-liecba-1[1]

Moderný medicínsky výskum preukázal, že na vzniku značného množstva závažných chronických chorôb sa podieľa zásadným spôsobom chronický zápal. Zároveň pribúdajú poznatky, že k vzniku chronického zápalu významne prispieva oxidatívny stres, ktorý je charakteristický pre opakujúce sa alebo chronické infekcie. Každá infekcia spotrebováva vitamín C, čo ma za následok kontinuálne znižovanie rezerv vitamínu C a oxidatívny stres vedie k oslabeniu funkcie imunitného systému. Tým pádom sa zvyšuje náchylnosť pre infekcie a vytvárajú sa priaznivé podmienky pre vznik nádorového bujnenia.

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa vstrebáva do krvi priamo v hornej a strednej časti tenkého čreva. Užiť príliš vysokú jednorazovú dávku „céčka“ nemá veľký význam. Na 100 % sa vstrebe v dávke do 200 mg. Pri jednogramovej dávke sa ho vstrebe menej ako 50 %. V stene tenkého čreva je molekulárny aktívny systém prenášačov, ktoré zabezpečujú vstrebávanie vitamínu C do krvi. Týchto prenášačov je obmedzené množstvo. Ak teda užijeme vysokú dávku vitamínu C ústami, do krvi sa ho dostane len obmedzené množstvo.

Ak sa telo nachádza v akomkoľvek nerovnovážnom stave bez ohľadu na príčinu, mnohonásobne rastie potreba zvýšenej koncentrácie vitamínu C v plazme. Dostatočná koncentrácia sa však dá dosiahnuť jedine priamym podaním vitamínu C do krvi. Vitamínom C nie je možné sa predávkovať. Telo si vezme toľko, koľko podľa svojich aktuálnych potrieb vyžaduje a zvyšok vylúči stolicou a močom. Pred podávaním vysokých dávok vitamínu C v infúziách je dôležité vedieť, či má pacient dobrú funkciu obličiek a prípravok by nemali dostávať ani pacienti s problémami metabolizmu železa a jeho ukladaním v organizme (talasémia, hemochromatóza, sideroblastická anémia). Z nežiaducich účinkov po podaní môžu byť pozorované respiračné a kožné prejavy precitlivenosti. Po podaní infúzie treba myslieť na zvýšený prísun tekutín.

Preventívne podávanie vysokých dávok vitamínu C do žily sa odporúča ľuďom v stave oxidačného stresu. Ide o osoby, ktoré sú prepracované, unavené, zle sa stravujú, prípadne prekonávajú akútnu fázu zápalového ochorenia, ktoré má potenciál prejsť do chronického štádia. Liečebné podanie vitamínu C sa odporúča pri ochoreniach, ktorých vývoj môže vysoká plazmatická hladina vitamínu C pozitívne ovplyvniť. Sú to ochorenia spojené s prítomnosťou chronického zápalu – napríklad borelióza, herpes zoster, reumatické a degeneratívne ochorenia kĺbov a chrbtice. Klinické štúdie a prax potvrdzujú povzbudivé výsledky pri použití infúznej terapie vitamínu C pri onkologických ochoreniach. Infúzna terapia vitamínom C prispieva k cielenej likvidácii rakovinových buniek a pôsobí proti metastázovaniu, čo sa dáva do súvislosti so schopnosťou vitamínu C blokovať angiogenézu nádorov. K indikáciam patria aj choroby spojené s poruchou imunitnej reakcie, napríklad astma, rôzne vírusové a bakteriálne infekcie, alergické a autoimunitné ochorenia.

Zahrnúť sem možno aj ochorenia, ktoré vznikli následkom pretrvávajúceho oxidačného stresu – syndróm chronickej únavy či psychická nevýkonnosť. Vitamín C v infúziách sa môže odporučiť v období rekonvalescencie po dlhotrvajúcich ochoreniach rôzneho pôvodu a po operáciách na podporu hojenia rán.

Pri podávaní infúzie vitamínu C športovcom táto liečba nespadá do zoznamu zakázaných látok, ale vzhľadom na to, že infúzie sú všeobecne u športovcov zakázané, môže byť podávaná len na základe lekárskej indikácie a podanie liečiva neporušuje nariadenie WADA a NADA (napr. intravenózne injekcie s použitím jednoduchej striekačky, pokiaľ nie je podávaná látka zakázaná a medzi aplikovanými injekciami existuje časový rozostup aspoň 6 hodín).

Nové poznatky ukazujú, že vitamín C má úlohu nielen v prevencii mnohých ochorení, ale má aj významný terapeutický potenciál, a to hlavne vďaka svojej schopnosti pôsobiť proti oxidačnému stresu, ktorý sa podieľa na vzniku mnohých ochorení charakterizovaných chronickým zápalom. Liečebné pôsobenie vyžaduje často vysokú plazmatickú hladinu askorbátu, ktorá je dosiahnuteľná len parenterálnym podaním.

Zľava zahŕňa:

  • Podanie 10 dávok infúzii vitamínu C (7,5 gramu) 2x za týždeň + oxygenoterapia

Cena:

  • Pred zľavou: – 10 x aplikácia vysokodávkového VITAMINu C v infúzii + oxygenoterapia – 400.- €
  • So zľavou: – 10 x aplikácia vysokodávkového VITAMINu C v infúzii + oxygenoterapia – 350.- €

Podmienky

  • Na terapiu je potrebné sa vopred objednať na maili: info@imunovital.sk alebo telefóne: .
  • Pred podaním infúzie pacient musí u nás vyplniť dotazník – či má dobrú funkciu obličiek, či nemá ochorenia typu: talasémie, hemochromatóza, sideroblastickej anémie.
  • Po podaní infúzie vitamínu C je potrebná dostatočná hydratácia a podávanie tekutín.

Objednajte sa

Nečakajte zbytočne, dohodnite si termín cez telefón alebo online cez internet. Vybavíme vás rýchlo a ušetríte čas.

Ordinačné hodiny

Vyberte si ten správny čas na návštevu.

Jedálniček na mieru

Máte alergiu, celiakiu alebo histamínovú, laktózovú, prípadne potravinovú intoleranciu a neviete čo s tým?

Naše služby

Vyberte si z našich služieb.

SIBO[1]

Výdychový test SIBO

Viac
gastrolyzer-maska[1]

Výdychový test na diagnostiku laktózovej intolerancie

Viac
VitamínC-infuzna-liecba-1[1]

Vitamín C – infúzna liečba

Viac
18348701_ml[1]

Reprodukčná imunológia

Viac
jin-jang[1]

Psychologická ambulancia

Viac
joga[1]

Preventívno osvetová činnosť

Viac
prevencia[1]

Preventívne prehliadky

Viac
power_beathe[1]

Power breathe pre športovcov

Viac
Astma-2[1]

Pľúcne ochorenia

Viac
oxygenoterapia_2[1]

Oxygenoterapia

Viac
13042031_ml[1]

Nežiadúce účinky na potraviny – vyšetrenie

Viac
Jedálniček na mieru

Jedálniček na mieru

Viac
woman's face with a drying herpes on lips

Imunologické ochorenia

Viac
biorezonancia[1]

Biorezonancia

Viac
2004
Gabrielle Benenson

This technician is in the process of correctly placing a Mantoux tuberculin skin test in this recipient’s forearm, which will cause a 6mm to10mm wheal, i.e., a raised area of skin surface, to form at the injection site.The Mantoux tuberculin skin test is used to evaluate people for latent tuberculosis (TB) infection. In the United States, this skin test consists of an intradermal injection of exactly one tenth of a milliliter (mL) of tuberculin, which contains 5 tuberculin units. Correct placement of this intradermal injection involves inserting the needle bevel slowly at a 5° to 15° angle. The needle bevel is advanced through the epidermis, the superficial layer of skin, approximately 3mm so that the entire bevel is covered and lies just under the skin. A tense, pale wheal that is 6 to 10mm in diameter appears over the needle bevel.

Alergické ochorenia

Viac