Objednajte sa na vyšetrenie
Domov O nás MUDr. Katarína Bergendiová, PhD.

MUDr. Katarína Bergendiová, PhD.

Klinický imunológ a alergológ - primár

Som lekárka s 25-ročnou praxou v pediatrii a klinickej imunológii a alergológii. Od januára 2014 som založila nové Centrum pre klinickú imunológiu a alergológiu – ImunoVital Centrum, kde aj pracujem.

Lekárka s 25-ročnou praxou

Pôsobila som v organizáciach: Detská fakultná nemocnica Ba-Kramáre, NÚTARCH Ba-Podunajské Biskupice a Pneumo-Alergo Centrum, ktoré som budovala spolu s MUDr. Branislavom Drugdom a MUDr. Martinom Brezinom od roku 2003-2013. V roku 2002 som obhájila na LFUK dizertačnú doktorandskú prácu „Šport a imunitný systém“. Som členkou viacerých odborných spoločnosti (Slovenskej imunologickej, imuno-alergologickej, pneumologickej, pediatrickej a medzinárodnej spoločnosti pre šport a imunológiu). Prednášam na domácich aj zahraničných kongresoch a publikovala som množstvo publikácií v domácich aj zahraničných odborných časopisoch. Od roku 2014 sa venujem aj problematike reprodukčnej imunológie. Okrem práce v ambulancii, pracujem aj ako konziliárny lekár pre alergické ochorenia a imunológiu pre Top-tim športovcov v príprave na OH a iné významné športové podujatia, kde spájam môj koníček (šport) s mojou profesiou. V roku 2011 som založila elektronické periodikum – www.abysportnebolel.sk, čo je najobsažnejšia a najčítanejšia stránka, ktorá sa venuje vzťahu športu, zdravia a výživy. Tiež som od roku 2010 hlavnou organizátorkou konferencií – „Aby Šport Nebolel“, ktorej cieľom je osloviť všetkých aktívnych rekreačných športovcov, trénerov, inštruktorov a všetkých, pre ktorých je šport neodmysliteľnou súčasťou ich života. Pravidelne publikuje nielen vo vedeckých kruhoch, ale aj pre širokú odbornú verejnosť. V roku 2014 vydala aj knižnú publikáciu “Aby strava neškodila, jedlo ako priateľ” s receptami pre pacientov s neznášanlivosťou na potraviny. Narodila som sa v Bratislave, mám jedného úžasného syna, vo voľných chvíľach sa rada venujem športu (hlavne outdoorovým aktivitám, ako je cyklistika, vodáctvo, skialp, bežky a iné), ale aj kultúre a vlastne všetkému, čo v živote stojí za to…:-).
Som držiteľkou špecializačných atestácií
  • Pediatria
  • Klinická imunológia a alergológia
Vzdelanie
  • PhD – téma – Šport a Imunitný systém
Som držiteľkou certifikátov
  • certifikát z kurzu prietokovej cytometrie
  • certifikát z kurzu funkčné vyšetrovacie metódy
  • medzinárodného certifikátu z nového odvetvia športovej imunológie
So športovým tímom SR som sa ako lekárka výpravy zúčastnila:
LOH 2004 Atény
LOH 2008 Peking
ZOH 2010 Vancouver
Hľadáte odbornú pomoc v oblasti diagnostiky a liečby imunoalergických ochorení?
ImunoVital je jednotkou na Slovensku. Objednajte sa na vyšetrenie online.
Chcem sa objednať na vyšetrenie
Zistite viac o vašom zdravotnom stave a ochorení prostredníctvom našich odborných článkov
Pravidelne publikujeme články k témam imunoalergických ochorení
Pre športovcov
22.09.2018

Deti, šport a imunita

Denný režim detí v tejto dobe vo väčšine prípadov nezodpovedá ich potrebe. Deti málo spia, nekvalitne sa stravujú, sú často stresované a majú nedostatočný pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu. Dôsledkom toho je