Online objednávka
Domov O nás ImunoVital v médiách

ImunoVital Centrum v médiách

Články a rozhovory z magazínov a odborných periodík
Koronavírus neradno podceňovať: Pozor by si mali dať aj profesionálni športovci, varuje známa imunologička

Rekreačné športovanie či krátkodobé cvičenia môžu pomôcť posilniť imunitný systém. Na pozore by sa však mali mať profesionálni športovci, ktorí mávajú intenzívne a dlhotrvajúce tréningy. MUDr. Katarína Bergendiová, PhD – klinická imunologička a alergiologička vysvetľuje, aké komplikácie môžu športovcov postihnúť po prekonaní COVID-19.

Čítať celý čĺánok
MUDr. Katarína Bergendiová, PhD: Vitamín D a jeho vplyv na naše zdravie

V zimnom období nám chýba nielen slnko, ale aj typické letné suroviny – ryby. A tak nám hrozí nedostatok vitamínu D. Nedostatok tohto dôležitého vitamínu sa šíri po celom svete ako epidémia. Podľa viacerých štúdií až 59 % svetovej populácie trpí nedostatkom vitamínu D, pričom 25 % z nich má v tele iba jeho extrémne nízku hladinu.

Čítať celý čĺánok
Ako športovať s alergiou? Tu sú rady odborníčky

Bývajú obdobia, keď vám alergia len tak zľahka dýcha na chrbát, ale dokáže aj poriadne pritlačiť. Slzy tečú prúdom, škriabe vás hrdlo, svrbia sliznice a z nosa sa vytvorí vodovod. Alergia je nenápadný škodca, ktorý dokáže znepríjemniť akýkoľvek outdoorový šport. Najprv sa len tak nenápadne prihlási raz za čas a postupne svoje príznaky pritvrdzuje.

Čítať celý čĺánok
Videorozhovory s ImunoVital
Hľadáte odbornú pomoc v oblasti diagnostiky a liečby imunoalergickýck ochorení?
Imunovital je jednotkou na Slovensku. Objednajte sa na vyšetrenie online.