Objednajte sa na vyšetrenie

Máte ťažkosti s trávením ?  Stanovíme Vám diagnózu a pripravíme Vám na jeden mesiac jedálniček na mieru s výberom jedál aj s receptami zohľadňujúcimi vaše potravinové obmedzenia. Je určený ľuďom s potravinovou alergiou a intoleranciou, celiakiou či laktózovou a histamínovou intoleranciou .

jedálniček na mieru
Čo obsahuje jedálniček na mieru?
  • Všetko o alergénoch, ktoré vám škodia –  okrem zoznamu konkrétnych alergénov dostanete aj text s krátkou charakteristikou o nich a kde sa tieto alergény najčastejšie vyskytujú

  • Nákupný zoznam – zoznam surovín, ktoré k vareniu potrebujete.

  • Vzorové jedlá bez alergénov – presné recepty, gramáž a presný postup ako jednotlivé jedlá uvariť. Nájdete v ňom aj potrebný čas prípravy, objemy prísad v kuchynských mierach (lyžica, kus, šálka) a aj presné množstvo.

  • Energetická hodnota potravín – aby ste mali prehľad o tom, koľko energie vám jedlá poskytnú, jedálniček obsahuje aj informácie o energetickej hodnote surovín v daných receptoch v kj (kilojoul)/kcal (kilokalória), množstve bielkovín, cukrov a tukov. Takto máte prehľad nie len o tom, ktoré potraviny majú vyššiu a ktoré nižšiu energetickú hodnotu, ale tiež o glykemickom indexe, glykemickej náloži a obsahu cholesterolu.

Ako prebieha vypracovanie jedálnička?
  • Vyplníte dotazník, kde stanovíte vaše doterajšie ťažkosti a diagnostikované potraviny, ktoré musíte zo stravy vylúčiť.
  • podľa výsledkov Vám pripravíme na jeden mesiac jedálniček na mieru s výberom jedál aj s receptami zohľadňujúcimi vaše potravinové obmedzenia.
Kniha “Aby strava neškodila, jedlo ako priateľ“
Ako bonus od nás dostanete aj knihu Aby strava neškodila, jedlo ako priateľ s odborne zostavenými receptami pre ľudí s nežiaducimi reakciami na potraviny, ako sú: