Alergie sú v posledných rokoch pozorované stále častejšie a vyskytujú sa už v detskom veku. Možnou príčinou toho je stále stúpajúce zaťažovanie prostredia nečistotami, ale aj zmena spôsobu života a stravovacích návykov, ktoré sú spojené napr. so zvýšenou konzumáciou požívatín a liekov.
Preventívna prehliadka je zameraná na zhodnotenie možných rizík vzniku alergických ochorení a bronchiálnej astmy. Vďaka preventívnym prehliadkam je možné včas odhaliť rizikové faktory a tak predísť možným zdravotným komplikáciám.
Celkové príznaky – chronická únava, ospalosť, nesústredenosť, poruchy spánku a koncentrácie, nervozita, podráždenosť, zvýšené teploty, opakované bolesti hlavy a hrdla.
Lokálne príznaky alergického ochorenia:
alergická nádcha, bronchiálna astma – vodnatá nádcha, kýchanie v salvách, svrbenie nosa a očí, slzenie očí a zápal spojiviek, upchatý nos, suchý a dráždivý kašeľ, chrapot, škrabanie v hrdle, pocity zatekania hlienov v hrdle, dychová tieseň, tlak na hrudníku
atopická dermatitída, kontaktná dermatitídy – rôzne vyrážky, pupienky, ekzémy, svrbenie a pálenie kože, opuchy, ragády
potravinová alergia – bolesti brucha, hnačka, zápcha, nadúvanie, pálenie žáhy, zápach z úst, vracanie
Spravte si náš ONLINE TEST, ktorý vám prezradí, či sa potrebujete objednať na vyšetrenie v ImunoVital Centre.
Preventívne prehliadky na vylúčenie alergického ochorenia a bronchiálnej astmy – cielene sa zameriavajú na odhalenie alergického ochorenia a bronchiálnej astmy,
Vyšetrenie 60-90 minút.
7-10 dní pred testami je potrebné vynechať z liečby lieky na alergiu, bolesť, nachladenie, spanie
14-21 denný odstup od posledného užívaného antibiotika
24-48 hodín pred vyšetrením je optimálne aj vynechanie (ak Vám to Váš zdravotný stav dovolí) liekov na psychické napätie – typu Neurol, Lexaurin,…
Výsledky kožných testov a vaše príznaky preberieme podrobne na konzultácii.
1.Obmedziť kontakt s alergénom
2.Odstrániť príznaky (symptomatická liečba)
– Symptomatické lieky – antihistaminiká, lokálne kortikosterody a i.
3. Riešiť príčinu ochorenia – špecifická imunoterapia – pacientovi postupne pridávame alergén, ktorý mu zapríčiňuje najväčšie ťažkosti, od najnižšej koncentrácie po najvyššiu a organizmus si vytvára vlastné protilátky proti alergénu.