Online objednávka
Domov Podcasty

Podcasty

Prinášame Vám podcasty pre Vaše zdravie  – až do Vašich uší.
Rozumieme Vám, rozumieme aj psychike pacienta v týchto časoch a uvedomujeme si, že teraz každý reálne prežíva istý pocit straty – straty istôt, bezpečia, hoci nám nikto nič fyzicky vlastne nevzal. Bojíme sa o zdravie, o svojich blízkych, o deti a našich rodičov. Hodnotnými informáciami z úst lekára chceme pomôcť ľuďom znovu vybudovať pocit istoty, že svoje zdravie máme opäť vo svojich rukách. Budeme to robiť pomocou podcastov prinášajúcich najnovšie poznatky súčasnej medicíny a jej moderných odvetví – imunológie, alergológie a športového lekárstva, na ktoré sa špecializujeme.

Ako správne cvičiť a športovať?

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví Vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako správne cvičiť a na čo si dať pozor. Precenenie Vašich schopností totiž môže viesť k dlhodobým zraneniam. Dôležitý je tiež vyvážená strava a príjem sacharidov, minerálov i cukrov z prírodných zdrojov. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Preventívna telovýchovno-lekárska prehliadka

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví Vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, prečo je dôležitá aj preventívna telovýchovno-lekárska prehliadka. Zároveň priblíži riziká, na ktoré by ste si mali dať pozor a možnosti prípadnej liečby. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Sú výživové doplnky pre každého?

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví je hosťom Tomáš Pagáč, vedúci oddelenia testovania a prevencie a dopingový komisár v antidopingovej agentúre Slovenskej republiky. Prezradí Vám, aký vplyv majú výživové doplnky na vrcholových i rekreačných športovcov. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Imunita, zdravie a šport

Doktorka Katarína Bergendiová poslucháčom Olympijského podcastu prezradila, ako sa ochrániť pred vírusovými či inými ochoreniami. Okrem toho sa dozviete aj účinné spôsoby, ktorými posilníte imunitný systém. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Športujeme s bronchiálnou astmou

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví Vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako športovať s alergiou a bronchiálnou astmou. Ozrejmí jednotlivé príznaky, príčiny vzniku aj samotnú liečbu. Zároveň objasní spôsoby liečby u rekreačného športovca. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako si poradiť s peľovou alergiou

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví Vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako si poradiť s peľovou alergiou. Vysvetlí príčiny jej vzniku a ako sa prejavuje. Taktiež objasní, ktoré faktory najviac ovplyvňujú našu odolnosť voči alergickým ochoreniam. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Aká je diagnostika a liečba bronchiálnej astmy?

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví Vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako diagnostikovať a liečiť bronchiálnu astmu. Priblíži tiež jej prvé prejavy a ako postupovať v prípade, že máte na ňu nábeh. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Fyzioterapia pri bronchiálnej astme – ako správne dýchať

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví Vám fyzioterapeutka Iveta Stanková prezradí, ako zmierniť bronchiálnu astmu. Vysvetlí tiež, čo je bránica a akú úlohu zohráva pri dýchaní. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako rozlíšiť alergiu od koronavírusu

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví Vám doktorka Katarína Bergendiová ozrejmí, aký je rozdiel medzi alergiou a koronavírusom. Priblíži konkrétne príznaky oboch ochorení a na čo si dať pozor. Dozviete sa tiež účinné spôsoby liečby alergie. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako posilniť imunitu v období koronavírusu

V premiérovej epizóde nášho podcastu o zdraví Vám doktorka Katarína Bergendiová porozpráva o najväčších slabinách imunitného systému. Dozviete sa, ako ho posilniť a ubrániť sa tak proti hrozbe vírusu COVID-19. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Alergiu zhoršuje výrazná sterilizácia priestorov

Alergiou trpí každý piaty Slovák. V budúcnosti to bude každý druhý. Doktorka Katarína Bergendiová poslucháčom Rádia Slovensko prezradila, čo by mal alergik urobiť v tomto rizikovom období. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Alergia nie je obyčajná nádcha

Doktorka Katarína Bergendiová poslucháčom Rádia Express prezradila, ako sa stará aj o našich vrcholových športovcov, aby ich alergia nevyradila z hry. Okrem toho sa dozviete aj pár užitočných rád, ako sa správne stravovať. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.