Online objednávka
Domov Podcasty

Podcasty

Prinášame vám podcasty pre vaše zdravie – až do vašich uší

Rozumieme vám, rozumieme aj psychike pacienta v týchto časoch a uvedomujeme si, že teraz každý reálne prežíva istý pocit straty – straty istôt, bezpečia, hoci nám nikto nič fyzicky vlastne nevzal. Bojíme sa o zdravie, o svojich blízkych, o deti a našich rodičov. Hodnotnými informáciami z úst lekára chceme pomôcť ľuďom znovu vybudovať pocit istoty, že svoje zdravie máme opäť vo svojich rukách. Budeme to robiť pomocou podcastov prinášajúcich najnovšie poznatky súčasnej medicíny a jej moderných odvetví – imunológie, alergológie a športového lekárstva, na ktoré sa špecializujeme.

Ako vplýva obezita na plodnosť

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví sa dozviete, ako vplýva obezita na plodnosť. Je známe, že stúpa počet párov, ktoré majú problémy s otehotnením. Jednou z príčin je aj obezita, o ktorej vám doktorka Katarína Bergendiová povie viac. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako vplýva imunitný systém na plodnosť

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví sa dozviete o novom medicínskom odbore, ktorý pomáha ľuďom s problémami s plodnosťou. Priblížime vám reprodukčnú imunológiu, imunitný dozor a vysvetlíme, aké sú negatívne vplyvy imunitného systému na plodnosť. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako si zvýšiť imunitu počas jesene a zimy

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví sa dozviete, ako si posilniť imunitu. Prichádza jesenná a zimná sezóna, ktorá dá zabrať nášmu zdraviu. Imunitu si môžete posilniť pomocou takzvaného tréningu imunity piatich „S“, o ktorom vám povie viac doktorka Katarína Bergendiová. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Postcovidový syndróm u športovcov

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako je to s postcovidovým syndrómom u športovcov. Ako sa z neho môžeme poučiť? Kedy sa môžeme tešiť z plnohodnotných výkonov našich športovcov? Aké sú najčastejšie príznaky a fyzické problémy, ktoré prichádzajú po prekonaní Covid-19? Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Alergia v období pandémie korona vírusu

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, aká je diagnostika, prevencia a liečba alergických ochorení v čase epidémie COVID-19. Čo môžeme robiť my, aby sme v tomto vzťahu dokázali lepšie bojovať a zvíťaziť nad alergiami ale aj nad koronavírusom? Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Život s diagnózou: Alergie

Medzi nami je veľká skupina ľudí, ktorej príchod jari prináša aj nepríjemné pocity. Sú to alergici, ktorí reagujú na peľ rastlín. Hovoriť budeme aj o iných veľmi častých alergénoch, ale najmä o tom, ako s nimi bojovať. Hosťom TA3 bola Katarína Bergendiová, primárka ImunoVital Centra v Bratislave.

Pozrite si rozhovor v archíve

Život s diagnózou Alergie

Ako športovať s alergiou a astmou

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako viesť aktívny život aj napriek prejavom alergie a astme. Poradíme vám, ako zvládnuť outdoorové športy zdravo a bez ťažkostí. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako športovať po prekonaní COVID-19

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako športovať po prekonaní ochorenia COVID-19. Kedy začať s tréningom a aké zásady by mali športovci dodržiavať, aby bol návrat k športu bezproblémový? Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Postcovid u športovcov

Ochorenie COVID-19 predstavuje výzvu aj pri hľadaní osvedčených postupov na bezpečný návrat k športu a tréningu po prekonaní COVID-19 pre športovcov, či už vrcholových, alebo amatérskych. Pozrite si záznam prezentácie o post Covide u športovcov.

Vakcíny a vakcinácia – Diskusia Veda pomáha

Bude vakcinácia východiskom z pandémie? Fungujú vakcíny aj na nové mutácie koronavírusu? Aká je predpokladaná účinnosť vakcín? Na tieto otázky a množstvo iných sa pokúsia odpovedať vedci a odborníci z oblastí virológie, imunológie, molekulárnej biomedicíny, neuroimunológie, ale aj sociológie v diskusii Veda pomáha.

Alergia a jej liečba špecifickou alergénovou imunoterapiou

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako možno liečiť nielen príznaky alergie, ale aj jej príčinu. Zoznámime sa s liečbou špecifickou alergénovou imunoterapiou, jej formami a postupom liečby. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Vitamín D, jeho funkcie a dopĺňanie

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, prečo je vitamín D dôležitý a ako ovplyvňuje naše zdravie. „Slnečný“ vitamín D má veľký význam pre náš imunitný systém, no mnohé štúdie zistili, že vyše 59 % populácie má tohto vitamínu nedostatok. Ako môžeme vitamín D získať aj počas zimy? Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako správne cvičiť a športovať?

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako správne cvičiť a na čo si dať pozor. Precenenie Vašich schopností totiž môže viesť k dlhodobým zraneniam. Dôležitý je tiež vyvážená strava a príjem sacharidov, minerálov i cukrov z prírodných zdrojov. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Preventívna telovýchovno-lekárska prehliadka

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, prečo je dôležitá aj preventívna telovýchovno-lekárska prehliadka. Zároveň priblíži riziká, na ktoré by ste si mali dať pozor a možnosti prípadnej liečby. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Sú výživové doplnky pre každého?

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví je hosťom Tomáš Pagáč, vedúci oddelenia testovania a prevencie a dopingový komisár v antidopingovej agentúre Slovenskej republiky. Prezradí vám, aký vplyv majú výživové doplnky na vrcholových i rekreačných športovcov. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Imunita, zdravie a šport

Doktorka Katarína Bergendiová poslucháčom Olympijského podcastu prezradila, ako sa ochrániť pred vírusovými či inými ochoreniami. Okrem toho sa dozviete aj účinné spôsoby, ktorými posilníte imunitný systém. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Športujeme s bronchiálnou astmou

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako športovať s alergiou a bronchiálnou astmou. Ozrejmí jednotlivé príznaky, príčiny vzniku aj samotnú liečbu. Zároveň objasní spôsoby liečby u rekreačného športovca. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako si poradiť s peľovou alergiou

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako si poradiť s peľovou alergiou. Vysvetlí príčiny jej vzniku a ako sa prejavuje. Taktiež objasní, ktoré faktory najviac ovplyvňujú našu odolnosť voči alergickým ochoreniam. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Aká je diagnostika a liečba bronchiálnej astmy?

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako diagnostikovať a liečiť bronchiálnu astmu. Priblíži tiež jej prvé prejavy a ako postupovať v prípade, že máte na ňu nábeh. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Fyzioterapia pri bronchiálnej astme – ako správne dýchať

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám fyzioterapeutka Iveta Stanková prezradí, ako zmierniť bronchiálnu astmu. Vysvetlí tiež, čo je bránica a akú úlohu zohráva pri dýchaní. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako rozlíšiť alergiu od koronavírusu

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová ozrejmí, aký je rozdiel medzi alergiou a koronavírusom. Priblíži konkrétne príznaky oboch ochorení a na čo si dať pozor. Dozviete sa tiež účinné spôsoby liečby alergie. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako posilniť imunitu v období koronavírusu

V premiérovej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová porozpráva o najväčších slabinách imunitného systému. Dozviete sa, ako ho posilniť a ubrániť sa tak proti hrozbe vírusu COVID-19. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Alergiu zhoršuje výrazná sterilizácia priestorov

Alergiou trpí každý piaty Slovák. V budúcnosti to bude každý druhý. Doktorka Katarína Bergendiová poslucháčom Rádia Slovensko prezradila, čo by mal alergik urobiť v tomto rizikovom období. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Alergia nie je obyčajná nádcha

Doktorka Katarína Bergendiová poslucháčom Rádia Express prezradila, ako sa stará aj o našich vrcholových športovcov, aby ich alergia nevyradila z hry. Okrem toho sa dozviete aj pár užitočných rád, ako sa správne stravovať. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.