Online objednávka

Moderný medicínsky výskum preukázal, že na vzniku značného množstva závažných chronických chorôb sa podieľa zásadným spôsobom chronický zápal. Zároveň pribúdajú poznatky, že k vzniku chronického zápalu významne prispieva oxidatívny stres, ktorý je charakteristický pre opakujúce sa alebo chronické infekcie. Každá infekcia spotrebováva vitamín C, čo ma za následok kontinuálne znižovanie rezerv vitamínu C a oxidatívny stres vedie k oslabeniu funkcie imunitného systému. Tým pádom sa zvyšuje náchylnosť pre infekcie a vytvárajú sa priaznivé podmienky pre vznik nádorového bujnenia.

Nové poznatky ukazujú, že vitamín C má úlohu nielen v prevencii mnohých ochorení, ale má aj významný terapeutický potenciál, a to hlavne vďaka svojej schopnosti pôsobiť proti oxidačnému stresu, ktorý sa podieľa na vzniku mnohých ochorení charakterizovaných chronickým zápalom. Liečebné pôsobenie vyžaduje často vysokú plazmatickú hladinu askorbátu, ktorá je dosiahnuteľná len parenterálnym podaním. Preventívne podávanie vysokých dávok vitamínu C, taktiež označované ako infúzna liečba vitamínom C, do žily sa odporúča ľuďom v stave oxidačného stresu, čiže u pacientov s chronickými infekciami ako sú borelióza, herpes zoster, reumatické a degeneratívne ochorenia kĺbov, chrbtice, alergické, autoimunitné ochorenia, syndróm chronickej únavy či psychická nevýkonnosť. Klinické štúdie a prax potvrdzujú povzbudivé výsledky pri použití infúznej liečby vitamínom C pri onkologických ochoreniach. Infúzna liečba vitamínom C sa môže odporučiť v období rekonvalescencie po dlhotrvajúcich ochoreniach rôzneho pôvodu a po operáciách na podporu hojenia rán.

Nie ste si istý, či máte oslabenú imunitu?

Spravte si náš ONLINE TEST, ktorý Vám prezradí, či sa potrebujete objednať na vyšetrenie v ImunoVital Centre.

Chcem sa otestovať online
Ako prebieha podanie infúzie vitamínu C?
 • na terapiu je potrebné sa objednať
 • pred podaním infúzie pacient musí u nás vyplniť dotazník – či má dobrú funkciu obličiek, či nemá ochorenia typu: talasémie, hemochromatóza, sideroblastickej anémie
 • podanie infúzie prebieha cez jednorázovú ihlu (pacient nesmie hýbať HK)
 • pacient musí byť pred podaním infúzie vymočený
 • poloha tela: pohodlne – v sede alebo v ľahu
 • po podaní infúzie vitamínu C je potrebná dostatočná hydratácia a podávanie tekutín

45 – 60 minút.

CENA – INFÚZNA LIEČBA vysokými dávkami  VITAMÍNU C

 • Aplikácia vysokodávkového   VITAMIN C-INJEKTOPAS 7,5 G  v infúzii + oxygenoterapia –  50.- €
 • 5 dávok VITAMIN C-INJEKTOPAS 7,5 G  + oxygenoterapia   –  220.- €  (podané do 4-6 mesiacov)
 • 10 dávok VITAMIN C-INJEKTOPAS 7,5 G  + oxygenoterapia –  410.- €  (podané do 4-6 mesiacov) .
Možné komplikácie infúzie
 • Paravenózne podanie (mimo žilu): prítomný opuch v mieste vpichu, štípanie…

 • Alergická reakcia: svrbenie, vyrážky, sťažené dýchanie