Online objednávka
Domov Naše služby Alergia a astma NIOX – Vyšetrenie alergickej bronchiálnej astmy vydychovaným NO FENO testom

NIOX – Vyšetrenie alergickej bronchiálnej astmy vydychovaným NO FENO testom

NIOX – analýza NO (oxidu dusnatého) je veľmi citlivá metóda na stanovenie alergického zápalu v dýchacích cestách vo vydychovanom vzduchu. Jeho zásluhou sa podstatne zrýchlila diagnostika bronchiálnej astmy. Prístroj vie určiť z výdychu prítomnosť a množstvo oxidu dusnatého (NO), ktorý pľúca zdravého človeka vylučujú len v minimálnom množstve. Pri alergickom zápale tvorba NO stúpa, pričom pôvod má v alergickým zápalom zmenených epiteliálnych bunkách dýchacích ciest. Hodnotíme ním aktivitu zápalového procesu dýchacích ciest.

Hodnoty NO veľmi rýchlo reagujú na liečbu alebo zhoršenie ochorenia. Je to unikátna, jednoduchá, pre pacienta nebolestivá,časovo nenáročná metóda, pričom výsledok je ihneď k dispozícii a podľa neho sa upravuje liečba. Ide o veľmi citlivý ukazovateľ najmä pokiaľ ide o stanovenie aktivity alergického zápalu dýchacích ciest pri bronchiálnej astme.

Vyšetrenie hladiny no nám pomôže odpovedať na otázky:
  • je alergický zápal a astma pod kontrolou

  • reaguje pacient na liečbu a je jeho liečba dostatočná

  • či je zápal v dýchacích cestách alergického pôvodu

Nie ste si istý, či trpíte astmou?

Spravte si náš ONLINE TEST, ktorý Vám prezradí, či sa potrebujete objednať na vyšetrenie v ImunoVital Centre.

Chcem sa otestovať online
Ako prebieha vyšetrenie

Pri vyšetrení sa pacient cez špeciálny náustok s jednorázovým filtrom maximálne nadýchne, krátko zadrží dych a stredným úsilím vydychuje do náustka 6 sekúnd. Správna sila výdychu je ukázaná na monitore spolu so zvukovou kontrolou. Celé vyšetrenie je možné niekoľkokrát opakovať a je natoľko nenáročné, že ho zvládne dieťa už od 4 rokov.

10- 15 minút.

30,00.-€

Príprava pacienta pred vyšetrením
  • 15 min. pred vyšetrením má byť pacient v kľude

  • 2 hodiny pred vyšetrením by nemal fajčiť, piť kávu, ani nemať fyzický výkon,

  • Vyšetrenie sa odporúčam ako prvé vyšerenie pred spirometriou,

Stanovenie diagnózy
Stanovenie diagnózy

Výsledky vyšetrenia prekonzultujete na vyšetrení s ošetrujúcim lekárom špecialistom a podľa výsledkov určíme pacientovi liečbu na mieru.
Hodnota vydychovaného  NO u pacientov s alergickou astmou  spolu s ostatnými klinickými ukazovateľmi nám vytvára obraz o celkovej aktivite  a závažnosti ochorenia. Výsledok lekár zhodnotí spolu s ostatnými klinickými symptómami, prípadne s výsledkom iných meraní pľúcnych funkcií.